urządzenie do kawitacji

2021-07-21

Czy warto zainwestować w urządzenie do kawitacji?

Popularna w gabinetach kosmetycznych kawitacja może być wykorzystana do przygotowania skóry do innych zabiegów lub po prostu do oczyszczenia jej. Metoda uwzględnia zastosowanie ultradźwięków w celu dotarcia do głębszych warstw skóry. Z dobrodziejstw kawitacji można korzystać również w zaciszu własnego domu, dzięki czemu wiele zabiegów upiększających przyniesie dużo lepsze rezultaty.

Czy urządzenie do kawitacji sprawdzi się w domu?

Do zastosowań domowych może wystarczyć dość proste, funkcjonalne i łatwe w obsłudze urządzenie do kawitacji. Początkującym będzie prawdopodobnie potrzebna instrukcja, w jaki sposób należy go używać i co jest istotne, ale nie jest to nic trudnego i każdy szybko nabierze doświadczenia. Szczególną uwagę należy zwrócić na czynności początkowe, bo sama kawitacja przebiega w zautomatyzowany sposób i użytkownik po prostu korzysta ze sprzętu. Zabieg oczyszczania przeważnie przeprowadza się na twarzy, szyi lub dekolcie, ale można zrealizować go na dowolnym innym fragmencie. Istotne jest, by wcześniej przygotować skórę przez oczyszczenie jej np. tonikiem lub żelem antybakteryjnym. Musi pozostać wilgotna, by urządzenie do kawitacji mogło zadziałać. Wystarczy np. zwilżyć twarz lub inne miejsce wodą, na chwilę przyłożyć wilgotny ręcznik itd.

Zakup urządzenia do kawitacji

W domu wystarczy posługiwać się jednym z najprostszych modeli urządzenia do kawitacji. Powinno być łatwe w obsłudze, w miarę lekkie, wysokiej jakości, by nie psuło się i nie powodowało żadnego ryzyka podczas użytkowania. Jeśli chodzi o samą kawitację, zabieg uznawany jest za bardzo bezpieczny i idealny do częstego przeprowadzania. Większość osób, nawet z delikatną i skłonną do podrażnień skórą, bardzo chwali sobie tę metodę. Nie trzeba obawiać się np. dolegliwości bólowych czy innego rodzaju dyskomfortu. Ważne jest po prostu nawilżenie skóry, bo w innym przypadku kawitacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Po zabiegu można wykorzystać uzyskany efekt i zastosować wybrany kosmetyk, który dostarczy skórze składników odżywczych, witamin, nawilży ją oraz pobudzi do naturalnej regeneracji.