fotowoltaika Piotrków Trybunalski

2021-09-07

Jak działają systemy fotowoltaiczne ?

System fotowoltaiczny wytwarza prąd stały,

dlatego ważne jest, aby określić, gdzie ten prąd będzie wykorzystywany i jak zamierzamy poradzić sobie z produkcją prądu zmiennego, który wymaga falownika fotowoltaicznego, aby był kompatybilny z urządzeniami wymagającymi prądu zmiennego. Inwertery fotowoltaiczne będą potrzebne, jeśli masz opcję fotowoltaika piotrków trybunalski na swoim domu lub budynku biurowym.


Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne, powinny one być umieszczone na wysokości nad ziemią, gdzie można uchwycić jak najwięcej słońca, jak to możliwe w ciągu roku.


Aby to zrobić, należy wziąć uwzględniać następujące czynniki:

Prędkość i kierunek wiatru na różnych wysokościach, które można uzyskać z lokalnej stacji meteorologicznej. Jeśli prędkość wiatru zmienia się w zależności od wysokości, wówczas system fotowoltaiczny powinien mieć odpowiednią liczbę paneli fotowoltaicznych, które mogą się obracać, aby przechwytywać promieniowanie słoneczne w każdych warunkach wiatrowych. Liczba godzin nasłonecznienia dostępnych w ciągu roku. Ogólnie rzecz biorąc, systemy fotowoltaiczne uważa się za efektywne, jeśli otrzymują od czterech do sześciu godzin nasłonecznienia dziennie przez cały rok.