dobry notariusz katowice

2021-07-26

W czym pomoże notariusz?

Wizytę w kancelarii notarialnej powszechnie łączymy z sytuacja sprzedaży bądź kupna nieruchomości – oczywiście jak najbardziej słusznie. Jak przebiega typowa transakcja dotycząca nieruchomości?Dobry notariusz katowice – wymogi formalne

Aby jakakolwiek transakcja tego typu mogla dojść do skutku, obie strony muszą przedstawić stosowne dokumenty: strona kupująca musi zapewnić dobrego notariusza z Katowic o posiadaniu środków finansowych w odpowiedniej kwocie, druga ze stron musi udokumentować stan faktycznie nieruchomości. dobry notariusz katowice http://www.notariusz-ligota.pl sprawdzi więc dokładnie przyniesione zaświadczenia czy wypisy z księgi wieczystej.Dobry notariusz katowice – musi pobrać opłatę?

Nic jednak za darmo – również w przypadku notariuszy trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat. Nie chodzi już tylko o opłatę notarialną, ale także o opłatę sądową, związaną wprowadzeniem należytych zmian w systemie ksiąg wieczystych. Są one wszystkie dostępne dzisiaj bez trudu przez Internet lub stacjonarnie.